Whatsapp Destek Hattına Hoşgeldiniz! X
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
İletişime Geç
Telefon:05527569266
KULLANICI SÖZLEŞMESİ

KULLANICI SÖZLEŞMESİ

Hacettepeliler Akademi olarak 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un (“Kanun”) 3 üncü maddesi uyarınca tüm bilgiler sitemizdeki hakkımızda bölümünde yer almaktadır. Aşağıdaki Satış Politikamızla beraber Satış Sözleşmemizi, müşteri veya katılımcı olarak sizi memnun kılacak ve http://hacettepelilerakademi.com ’da satın alım süreci konusunda sizi bilgilendirecek şekilde tasarladık. Bu Satış Politikası ve Kullanıcı Sözleşmemiz, Kullanım Koşullarımızın da bir bölümünü oluşturmaktadır. Sitemiz üzerinden eğitim programları ve etkinlikler için kayıt olduğunuzda Kullanım Koşullarını, Satış Politikası ve Sözleşme hükümlerini ve Gizlilik Beyanını okuduğunuzu, anladığınızı ve içeriklerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı belirtir, satış politikası ve/veya sözleşme hükümlerinin aksine bir talebinizin ya da şikâyetinizin olması durumunda, herhangi bir satın alma-kaydolma işlemi gerçekleştirmeden, eğitim-etkinlik için kaydolmadan ve siparişinizi onaylamadan önce, bizimle sitemizde belirtilen iletişim numaralarından iletişime geçmenizi öneririz. Sitemizden kayıt olarak ve siparişinizi onaylayarak, işbu Sözleşme hükümlerine bağlı olduğunuzu kabul etmektesiniz. Dolayısı ile sitemizden satın alma gerçekleştirdiğinizde ve kaydolduğunuzda, eğitim-etkinlik katılımı ile ilgili tüm sürece, prosedürlere ve işlemlere aşağıda yer alan Sözleşme hükümlerinin aynen uygulanacağını önemle belirtiriz. Ayrıca, satın alma yaparak; etkinliğe kaydınız kesinleşmeden önce; 1) Hacettepeliler Akademi ile ilgili gerekli tüm bilgileri ve iletişim adreslerini 2) Satın aldığınız programa, etkinlik ve organizasyonlara ilişkin tüm özellikleri ve ayrıca tüm vergiler dâhil toplam hizmet fiyatını ve varsa tüm ek masrafları 3) Ödeme, teslimat, ifaya ilişkin bilgileri ve şikâyetlere ilişkin sözleşmede düzenlenen çözüm yöntemlerini 4) Uyuşmazlık konusunda başvurularınızı Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyetine yapabileceğinize dair sözleşmesel bilgileri 5) Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden cayma hakkınızın olmadığını ve neticeten sözleşmede düzenlenen tüm hükümleri bildiğinizi kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

Satın alımınızı tamamlamadan önce size kayıt ekranında “Kullanıcı Sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum. Kayıt olacağım eğitim programının ilgili bölümünün öğrencisi veya mezunu olduğumu onaylıyorum.” uyarısının yazdığı kutucuğu onaylayıp ilerleyebileceğiniz bildirilmektedir. Ödemenizi yapıp kaydınızı kesinleştirdiğiniz takdirde bu sayfada yazan tüm sözleşmeyi ve kılavuzu okumuş ve onaylamış kabul edilirsiniz. Kaydınızın kesinleştiğine dair SMS tarafınıza iletilmektedir. İlaveten, işbu sözleşme ve ön onay ile “etkinliğe kayıt olma durumunda siparişinizin onaylanmasıyla birlikte ödeme yükümlülüğü altına gireceğiniz” konusunda açık ve anlaşılır şekilde bilgilendirildiğinizi de önemle bilmenizi isteriz.

Diğer İlgili Şart ve Koşullar

1. Etkinliğe kayıt olan kişi, satın aldığı katılım hakkını hiçbir ticari amaç gütmeksizin, münhasıran şahsi kullanımı için satın aldığını, Etkinlik Koordinatörü veya temsilcileri tarafından açıkça yazılı izin verilmesi haricinde, katılım hakkını, hiçbir ticari iş veya faaliyet için kullanmayacağını beyan ve taahhüt eder. Örnek vermek gerekirse, etkinliğe giriş hakkı, üçüncü kişilere her ne şekilde olursa olsun satılamaz, ilave ücretle ya da başka şekilde satışı teklif edilemez; etkinliğe giriş hakkı, reklam, yarışma ve çekilişler de dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere promosyon veya diğer ticari amaçlarla Hacettepeliler Akademi yazılı onayı olmaksızın kullanılamaz.

2. Hacettepeliler Akademi LTD. ŞTİ tarafından düzenlenen tüm programların satışı, hacettepelilerakademi.com ve Hacettepeliler Akademi’nin paydaşı olan bilet satış sitelerinden yapılmaktadır. Tüm satış kanalları aynı kontenjana eriştiğinden popüler eğitim-etkinliklerde kontenjan hızlı bir şekilde tükenebilir. Bazı durumlarda etkinlikten önce Etkinlik Koordinatörlüğü’nün kararı ile ek kontenjan açılabilir ancak bu kapasite veya kontenjan mevcudiyeti konusunda herhangi bir kontrol gücüne sahip bulunmamakla birlikte bu kapsamda herhangi bir garanti de veremeyeceğimizi belirtiriz.

3. Size sms veya mail ile gönderilen eğitim-etkinliğin giriş bilgilerinin kontrol ve muhafaza yükümlüğü size aittir. Giriş bilgilerinizin ve etkinliğe dair bilgilendirmelerin kaybolması, silinmesi, ya da yeni kayıt olduğunuzda size gelmeyen Sms’i sitemizdeki numaralara ulaşarak bildirmediğiniz takdirde eğitim-etkinlik günü programa alınamayabilirsiniz. Kaybolan, çalınan ya da herhangi bir şekilde silinen giriş bilgilerinden Hacettepeliler Akademi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

4. Hacettepeliler Akademi çeşitli sebeplerle etkinlikleri iptal edebilir veya tarihlerini veya yerlerini değiştirebilir. Bu durumda uygulanacak prosedürü Hacettepeliler Akademi belirler ve duyurur. İlgili etkinliğin iptal edilip edilmediği ile tarihi değiştirilmiş bir etkinliğin yeni tarihi, yeni saati ve/veya yeni yeri konularında yapılan duyurulardan bilgi sahibi olma sorumluluğu size aittir. Bir etkinliğin iptal edilmesi veya tarihinin değiştirilmesi durumunda Hacettepeliler Akademi olarak katılımcıları söz konusu iptalden veya değişiklikten haberdar etmek için makul gayreti göstereceğiz. Bununla birlikte katılımcıların etkinlik tarihinden önce iptalden veya değişiklikten mutlak surette haberdar edileceği konusunda hiçbir taahhütte ve/veya garantide bulunamayız.

5. Kural olarak, tüm satışlar ve kaydolma işlemleri kesindir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden kaydolduğunuz programlara dair cayma hakkınız bulunmamaktadır. Kaydolunan programlara ait tarafınıza iletilen bilgilerin herhangi bir şekilde kaybolması, çalınması, silinmesi ya da imha olması durumunda başka bir etkinliğe kaydolma imkanı veya para iadesi yapılmaz. Etkinliğin iptal edilmesi haricinde, satılan biletler, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iptal edilmez, değiştirilmez ve ücret iadesi yapılmaz. Ancak, katılımcının tarihi değiştirilmiş etkinliğe katılmasının mümkün olmadığı hallerde katılımcıya ücret iadesi yapılabilir. Ücret iade tutarları, satın almanın gerçekleştiği zamana ait ücret ile sınırlı olup, işlem bedeli ya da sair başkaca bir bedelin talebi mümkün değildir. Bununla birlikte, etkinliğin iptali veya ertelenmesi durumunda, Hacettepeliler Akademi geri ödeme şartları konusunda bazı sınırlandırmalar getirebilme hakkına sahip olduğu gibi, programda değişiklik yapma hakkına da sahiptir. Geri ödemeler konusunda Hacettepeliler Akademi’nin belirlediği son iade talebi tarihlerine ve diğer talimatlara uyulması sizin sorumluluğunuzdadır. Hacettepeliler Akademi tarafından belirlenen iade tarihleri dışında ücret iadesi yapılamaz.

6. Satın alım ve etkinliğe kaydolma şartları, Hacettepeliler Akademi’nin kurallarına göre düzenlenmiştir. Bu kural ve düzenlemelerden herhangi birini ihlal etmeniz ya da hasara, rahatsızlığa yol açmanız, hukuka aykırı ve/veya suç teşkil edebilecek davranışlar sergilemeniz durumunda, mekân ilgilisi veya Etkinlik Koordinatörü sizi etkinlikten çıkarma veya almama hakkına sahiptir. Kişisel bilgilerinizin etkinlik koordinatörü ve ilgili kaydolma formunda paylaşılmasını istemez iseniz, etkinlik koordinatörünün sizin etkinlik kontenjanında yer almanızı reddetme hakkı bulunduğundan, satın almadan ve kaydınız kesinleşmeden önce, işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan “Gizlilik Beyanını” dikkatlice okumanız gerekmektedir. Kişisel bilgilerinizi etkinlik koordinatörü ile paylaşmak istemeyişiniz nedeni ile kaydınızın dikkate alınmayacak olması durumunda, bu durumdan Hacettepeliler Akademi sorumlu olmayacaktır.

7. Etkinliğe geç kalırsanız, Etkinlik Koordinatörlüğü’nün belirlediği kural ve düzenlemelere bağlı olarak içeri girebilirsiniz ve bu kurallar koordinatöre/mekâna göre farklılık gösterebilir. Geç kalanların içeriye alınması konusunda Hacettepeliler Akademi hiçbir garanti veremez ve sorumlu değildir.

8. İşbu sözleşme beyanı, sözleşmenin kurulmasından sonra, Hacettepeliler Akademi tarafından saklanmaktadır. Dilerseniz, sözleşmenin çıktısını almak suretiyle, fiziki kopyasına da kolayca erişebilirsiniz. Dolayısı ile sözleşme hükümlerinin ve genel işlem şartlarının sizler tarafından kolayca sağlanmasına ve saklanmasına imkan sağlandığını bilmenizi isteriz. Sözleşmeye erişiminiz, sitemize erişimin sağlanması ile doğru orantılı olacak şekilde devam edecektir.

9. Gizlilik beyanımız ve kişisel veriler politikası, işbu Sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olup, Sözleşme ile birlikte aynen uygulanacak ve hüküm ifade edecektir. Dolayısı ile işbu Sözleşmeyi ve/veya siparişi onaylayarak, Gizlilik Beyanı hükümlerini de kabul etmiş sayılacağınızı önemle belirtiriz.

10. Siparişin onaylanması aşamasında ve ödeme yapılmadan önce, ödeyeceğiniz toplam bedel de dâhil olmak üzere, sözleşmenin tüm şartları sizler tarafından açıkça görülmektedir. Dolayısı ile kaydolarak ve siparişi onaylayarak, işbu sözleşme hükümlerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı yineler, ödemenizi yapmadan önce tüm sözleşme hükümlerini dikkatlice incelemeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatırız.

11. Hacettepeliler Akademi, sizlerle ilgili elde edilen kişisel verilerin saklanmasından ve güvenliğinden sorumludur. Ayrıca, kişisel verilerinizin sizlerin onayı olmaksızın üçüncü kişilere iletilemeyeceği ve sizlere bildirilen amaçlar dışında başka amaçlarla kullanılamayacağını da belirtiriz.

12. Hacettepeliler Akademi tarafından düzenlenen etkinliklere kaydolduğunuzda isim soy isim bilgileriniz nasıl verilirse belgelendirme işlemi sizin bize ulaştırdığınız isim soy isim şeklinde yapılacaktır. Hacettepeliler Akademi size ulaştırılan belgede bulunan isim ve/veya soy isim yazım hatasını siz bize ulaştırdıktan sonra bizim tarafımızdan yapılan hatalar haricinde kabul etmeyeceğini, ödemesini yapıp kaydı kesinleştirilen katılımcımızın isim soy ismini verdiği şekilde katılım belgesini alacağını kabul etmektedir.

13. Hacettepeliler Akademi, şirket politikaları gereği etkinliklerinde etkinliğe kaydolma esnasında ve etkinlik kaydının kesinleştirilmesinde etkinliğin kayıt fiyatlarında veya etkinlik fiyatlarında yükseltme ya da etkinlik fiyatını düşürme politikasına gidebilir. Verilen hizmeti önceden daha yüksek bedele alan katılımcımız etkinlik fiyatı düştüğü takdirde aradaki farkı geri talep edemez. Daha düşük ücrete alan katılımcımız da etkinliğe kaydolma fiyatı yükseldiği takdirde aradaki farkı ödemek zorunda değildir.

14. Hacettepeliler Akademi tarafından etkinlik için başvurusu alınan kişinin İsim, Soy isim, telefon numarası, mail adresi, okul ve bölüm bilgilerinin gerekli durumlar ve anlaşmalar kapsamında Hacettepeliler Akademi iştiraki, çözüm ortağı ve sponsorlar ile paylaşmasını kabul etmektedir.

15. Bu şart ve koşulların tamamı Türk Hukukuna tabidir.

Hacettepeliler Akademi; etkinliği satın almadan/başvuru yapmadan önce sözleşme hükümleri ve içeriği konusunda, tüm kullanıcıları önceden bilgilendirmiş olup, başvuru yaparak ve ödemeyi tamamlayarak, işbu sözleşmenin düzenlemeleri hakkında tarafınıza ön bilgilendirme yapıldığını da kabul etmiş sayılacağınızı ve bu maddenin yazılı delil vasfında ispat vasıtası olduğunu da belirtiriz. İşbu Sözleşmeden ve/veya hizmet ya da satın alma işlemlerinden dolayı herhangi bir ihtilafın doğması durumunda, uyuşmazlığı öncelikle sulhen gidermeye çalışmak temel hedefimizdir. Buna karşın, sulh ile çözülemeyen durumlarda, sitemizden veya temsilcilerimize ya da çağrı merkezimize ulaşarak çeşitli sosyal medya mecralarından eğitim-etkinliğimize kayıt yaptıran siz tüketicilerin, olası sorunlarını ilgili mevzuatta yayımlanan parasal sınırlar çerçevesinde Tüketici Hakem Heyetlerine ve/veya Tüketici Mahkemelerine götürebileceğini bilmenizi isteriz.