Whatsapp Destek Hattına Hoşgeldiniz! X
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
İletişime Geç
Telefon:05527569266
KULLANICI SÖZLEŞMESİ

KULLANICI SÖZLEŞMESİ

Hacettepeliler Akademi olarak 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un (“Kanun”) 3 üncü maddesi uyarınca tüm bilgiler sitemizdeki hakkımızda bölümünde yer almaktadır. Aşağıdaki Satış Politikamızla beraber Satış Sözleşmemizi, müşteri veya katılımcı olarak sizi memnun kılacak ve http://hacettepelilerakademi.com ’da satın alım süreci konusunda sizi bilgilendirecek şekilde tasarladık. Bu Satış Politikası ve Kullanıcı Sözleşmemiz, Kullanım Koşullarımızın da bir bölümünü oluşturmaktadır. Sitemiz üzerinden bilet alarak ve etkinlikler için başvuru formunu doldurarak Kullanım Koşullarını, Satış Politikası ve Sözleşme hükümlerini ve Gizlilik Beyanını okuduğunuzu, anladığınızı ve içeriklerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı belirtir, satış politikası ve/veya sözleşme hükümlerinin aksine bir talebinizin ya da şikâyetinizin olması durumunda, herhangi bir bilet alım işlemi gerçekleştirmeden, etkinlik için başvuru formunu doldurmadan ve siparişinizi onaylamadan önce, bizimle sitemizde belirtilen iletişim numaralarından iletişime geçmenizi öneririz. Sitemizden bilet satın alarak ve siparişinizi onaylayarak, işbu Sözleşme hükümlerine bağlı olduğunuzu kabul etmektesiniz. Dolayısı ile sitemizden bilet satın aldığınızda ve başvuru formunu doldurduğunuzda, etkinlik biletleri ile ilgili tüm sürece, prosedürlere ve işlemlere aşağıda yer alan Sözleşme hükümlerinin aynen uygulanacağını önemle belirtiriz. Ayrıca, başvurunuzu yaparak; etkinliğe kaydınız kesinleşmeden önce; 1) Hacettepeliler Akademi ile ilgili gerekli tüm bilgileri ve iletişim adreslerini 2) Satın aldığınız bilete veya başvurusunu yaptığınız etkinlik ve organizasyonlara ilişkin tüm özellikleri ve ayrıca tüm vergiler dâhil toplam bilet/hizmet fiyatını ve varsa tüm ek masrafları 3) Ödeme, teslimat, ifaya ilişkin bilgileri ve şikâyetlere ilişkin sözleşmede düzenlenen çözüm yöntemlerini 4) Uyuşmazlık konusunda başvurularınızı Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyetine yapabileceğinize dair sözleşmesel bilgileri 5) Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden cayma hakkınızın olmadığını ve neticeten sözleşmede düzenlenen tüm hükümleri bildiğinizi kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

Bilet alımınızı tamamlamadan önce size ön kayıt mesajı ile birlikte Satış sözleşmesi, Gizlilik ve kişisel verileri koruma kılavuzu SMS ile gönderilmektedir. Sms tarafınıza ulaşmamış olsa bile ödemenizi yapıp kaydınız kesinleştiği takdirde bu sayfada yazan tüm sözleşmeyi ve kılavuzu okumuş ve onaylamış kabul edilirsiniz. İlaveten, işbu sözleşme ve ön onay ile “bilet satın alma siparişinizin onaylanması durumunda ödeme yükümlülüğü altına gireceğiniz” konusunda açık ve anlaşılır şekilde bilgilendirildiğinizi de önemle bilmenizi isteriz.

Diğer İlgili Şart ve Koşullar

1. Bileti satın alan kişi, satın aldığı bileti hiçbir ticari amaç gütmeksizin, münhasıran şahsi kullanımı için satın aldığını, Etkinlik Koordinatörü veya temsilcileri tarafından açıkça yazılı izin verilmesi haricinde, bileti, hiçbir ticari iş veya faaliyet için kullanmayacağını beyan ve taahhüt eder. Örnek vermek gerekirse, satın alınan bilet, üçüncü kişilere her ne şekilde olursa olsun satılamaz, biletin ilave ücretle ya da başka şekilde satışı teklif edilemez; satın alınan bilet, reklam, yarışma ve çekilişler de dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere promosyon veya diğer ticari amaçlarla Hacettepeliler Akademi yazılı onayı olmaksızın kullanılamaz.

2. Biletler, genellikle internet, çağrı merkezi, perakende satış noktaları gibi çeşitli dağıtım noktaları aracılığıyla satılır. Tüm satış kanalları aynı biletleme havuzuna eriştiğinden popüler etkinliklerde biletler hızlı bir şekilde tükenebilir.Bazı durumlarda etkinlikten önce Etkinlik Koordinatörlüğü’nün kararı ile ilave bilet satışa çıkarılabilir ancak bu kapasite veya bilet mevcudiyeti konusunda herhangi bir kontrol gücüne sahip bulunmamakla birlikte bu kapsamda herhangi bir garanti de veremeyeceğimizi belirtiriz.

3. Size sms veya mail ile gönderilen elektronik biletin kontrol ve muhafaza yükümlüğü size aittir. E-Biletinizin kaybolması, silinmesi, ya da yeni kayıt olduğunuzda size gelmeyen e-biletinizi sitemizdeki numaralara ulaşarak bildirmediğiniz takdirde etkinlik günü e-biletiniz olmadığı için salona alınmayabilirsiniz. Kaybolan, çalınan ya da herhangi bir şekilde silinen e-biletlerden dolayı Hacettepeliler Akademi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

4. Hacettepeliler Akademi çeşitli sebeplerle etkinlikleri iptal edebilir veya tarihlerini veya yerlerini değiştirebilir. Bu durumda uygulanacak prosedürü Hacettepeliler Akademi belirler ve duyurur. İlgili etkinliğin iptal edilip edilmediği ile tarihi değiştirilmiş bir etkinliğin yeni tarihi, yeni saati ve/veya yeni yeri konularında yapılan duyurulardan bilgi sahibi olma sorumluluğu size aittir. Bir etkinliğin iptal edilmesi veya tarihinin değiştirilmesi durumunda Hacettepeliler Akademi olarak katılımcıları söz konusu iptalden veya değişiklikten haberdar etmek için makul gayreti göstereceğiz. Bununla birlikte katılımcıların etkinlik tarihinden önce iptalden veya değişiklikten mutlak surette haberdar edileceği konusunda hiçbir taahhütte ve/veya garantide bulunamayız.

5. Kural olarak, tüm bilet satışları kesindir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden satın aldığınız biletlere dair cayma hakkınız bulunmamaktadır. Satılan biletlerin herhangi bir şekilde kaybolması, çalınması, silinmesi ya da imha olması durumunda, bilet değiştirme/yeni bilet basma ya da para iadesi yapılmaz. Etkinliğin iptal edilmesi haricinde, satılan biletler, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iptal edilmez, değiştirilmez ve ücret iadesi yapılmaz. Ancak, bilet sahibinin tarihi değiştirilmiş etkinliğe katılmasının mümkün olmadığı hallerde bilet hamillerine ücret iadesi yapılabilir. Ücret iade tutarları, satın alınan biletin üzerinde yazılı ücret ve bilet başına uygulanan ilgili hizmet bedeli ile sınırlı olup, işlem bedeli ya da sair başkaca bir bedelin talebi mümkün değildir. Bununla birlikte, etkinliğin iptali veya ertelenmesi durumunda, Hacettepeliler Akademi geri ödeme şartları konusunda bazı sınırlandırmalar getirebilme hakkına sahip olduğu gibi, programda değişiklik yapma hakkına da sahiptir. Geri ödemeler konusunda Hacettepeliler Akademi’nin belirlediği son iade talebi tarihlerine ve diğer talimatlara uyulması sizin sorumluluğunuzdadır. Hacettepeliler Akademi tarafından belirlenen iade tarihleri dışında bilet ve/veya ücret iadesi yapılamaz.

6. Biletler ve/veya biletin satın alınması şartları, Hacettepeliler Akademi’nin kurallarına göre düzenlenmiştir. Bu kural ve düzenlemelerden herhangi birini ihlal etmeniz ya da hasara, rahatsızlığa yol açmanız, hukuka aykırı ve/veya suç teşkil edebilecek davranışlar sergilemeniz durumunda, mekân ilgilisi veya Etkinlik Koordinatörü sizi etkinlikten çıkarma veya almama hakkına sahiptir. Kişisel bilgilerinizin etkinlik koordinatörü ve ilgili başvuru formunda paylaşılmasını istemez iseniz, etkinlik koordinatörünün size bilet satışı yapılmasını veya kaydınızın oluşturulmasını reddetme hakkı bulunduğundan, bileti satın almadan ve kaydınızın kesinleştirilmesinden önce, işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan “Gizlilik Beyanını” dikkatlice okumanız gerekmektedir. Kişisel bilgilerinizi etkinlik koordinatörü ile paylaşmak istemeyişiniz nedeni ile size bilet satışı yapılamayacak veya başvurunuzun dikkate alınmayacak olması durumunda, bu durumdan Hacettepeliler Akademi sorumlu olmayacaktır.

7. Etkinliğe geç kalırsanız, Etkinlik Koordinatörlüğü’nün belirlediği kural ve düzenlemelere bağlı olarak içeri girebilirsiniz ve bu kurallar koordinatöre/mekâna göre farklılık gösterebilir. Geç kalanların içeriye alınması konusunda Hacettepeliler Akademi hiçbir garanti veremez ve sorumlu değildir.

8. İşbu sözleşme beyanı, sözleşmenin kurulmasından sonra, Hacettepeliler Akademi tarafından saklanmaktadır. Dilerseniz, sözleşmenin çıktısını almak suretiyle, fiziki kopyasına da kolayca erişebilirsiniz. Dolayısı ile sözleşme hükümlerinin ve genel işlem şartlarının sizler tarafından kolayca sağlanmasına ve saklanmasına imkan sağlandığını bilmenizi isteriz.Sözleşmeye erişiminiz, sitemize erişimin sağlanması ile doğru orantılı olacak şekilde devam edecektir.

9. Gizlilik beyanımız ve kişisel veriler politikası, işbu Sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olup, Sözleşme ile birlikte aynen uygulanacak ve hüküm ifade edecektir. Dolayısı ile işbu Sözleşmeyi ve/veya siparişi onaylayarak, Gizlilik Beyanı hükümlerini de kabul etmiş sayılacağınızı önemle belirtiriz.

10. Siparişin onaylanması aşamasında ve ödeme yapılmadan önce, ödeyeceğiniz toplam bedel de dâhil olmak üzere, sözleşmenin tüm şartları sizler tarafından açıkça görülmektedir. Dolayısı ile bileti satın alarak ve siparişi onaylayarak, işbu sözleşme hükümlerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı yineler, ödemenizi yapmadan önce tüm sözleşme hükümlerini dikkatlice incelemeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatırız.

11. Hacettepeliler Akademi, sizlerle ilgili elde edilen kişisel verilerin saklanmasından ve güvenliğinden sorumludur. Ayrıca, kişisel verilerinizin sizlerin onayı olmaksızın üçüncü kişilere iletilemeyeceği ve sizlere bildirilen amaçlar dışında başka amaçlarla kullanılamayacağını da belirtiriz.

12. Hacettepeliler Akademi tarafından düzenlenen etkinliklere başvuru yaptığınızda isim soyisim bilgileriniz nasıl verilirse belgelendirme işlemi sizin bize ulaştırdığınız isim soyisim şeklinde yapılacaktır. Hacettepeliler Akademi size ulaştırılan belgede bulunan isim ve/veya soy isim yazım hatasını siz bize ulaştırdıktan sonra bizim tarafımızdan yapılan hatalar haricinde kabul etmeyeceğini, ödemesini yapıp kaydı kesinleştirilen katılımcımızın isim soy ismini verdiği şekilde katılım belgesini alacağını kabul etmektedir.

13. Hacettepeliler Akademi, şirket politikaları gereği etkinliklerinde etkinliğin bileti satışı esnasında ve etkinlik kaydının kesinleştirilmesinde bilet fiyatlarında veya etkinlik fiyatlarında yükseltme ya da bilet/etkinlik fiyatını düşürme politikasına gidebilir. Verilen hizmeti önceden daha yüksek bedele alan katılımcımız bilet fiyatı düştüğü takdirde aradaki farkı geri talep edemez. Biletini daha düşük ücrete alan katılımcımızda bilet fiyatı yükseldiği takdirde aradaki farkı ödemek zorunda değildir.

14. Hacettepeliler Akademi tarafından etkinlik için başvurusu alınan kişinin İsim Soyisim, telefon numarası, mail adresi, okul ve bölüm bilgilerinin gerekli durumlar ve anlaşmalar kapsamında Hacettepeliler Akademi iştiraki, çözüm ortağı ve sponsorlar ile paylaşmasını kabul ekmektedir.

15. Bu şart ve koşulların tamamı Türk Hukukuna tabidir.

Hacettepeliler Akademi; etkinliği satın almadan/başvuru yapmadan önce sözleşme hükümleri ve içeriği konusunda, tüm kullanıcıları önceden bilgilendirmiş olup, başvuru yaparak ve ödemeyi tamamlayarak, işbu sözleşmenin düzenlemeleri hakkında tarafınıza ön bilgilendirme yapıldığını da kabul etmiş sayılacağınızı ve bu maddenin yazılı delil vasfında ispat vasıtası olduğunu da belirtiriz. İşbu Sözleşmeden ve/veya hizmet ya da bilet satın alma işlemlerinden dolayı herhangi bir ihtilafın doğması durumunda, uyuşmazlığı öncelikle sulhen gidermeye çalışmak temel hedefimizdir. Buna karşın, sulh ile çözülemeyen durumlarda, sitemizden veya temsilcilerimize ya da çağrı merkezimize ulaşarak çeşitli sosyal medya mecralarından bilet satın alan veya kayıt yaptıran siz tüketicilerin, olası sorunlarını ilgili mevzuatta yayımlanan parasal sınırlar çerçevesinde Tüketici Hakem Heyetlerine ve/veya Tüketici Mahkemelerine götürebileceğini bilmenizi isteriz.